homeopaticka-asociacia

PZP a iné poistenia

×

PZP kalkulačka

Naťukajte do PZP kalkulačky základné údaje a zistite cenuPočuli ste už niekedy o nástroji, ktorý vám vypočíta cenu poistenia? Tým nástrojom je PZP kalkulačka od Uzavripzp. Ale nebojte sa. Ak máme na mysli tento nástroj pre výpočet ceny, nemyslíme takú, akú si možno pod týmto názvom predstavíte. Samozrejme, môžete ho urobiť aj pomocou hmotnej obyčajnej kalkulačky, avšak bolo by to oveľa komplikovanejšie a zdĺhavejšie. V porovnaní s použitím špecializovanej cez internet.Tá vám výsledky jednotlivých ponúk vypočíta do niekoľkých minút, ak nie sekúnd. V nasledujúcich odsekoch si povieme hlavné výhody jej využitia, ako aj to, kde môžete tento veľmi užitočný nástroj nájsť.

Výhody výpočtu cez PZP kalkulačku

Má viacero výhod. Jednou z nich je to, že jej služby môžete využiť úplne nezáväzne. Čo to znamená v praxi? Že ju môžete využiť len zo zvedavosti, prípadne z toho dôvodu, že si chcete predbežne zistiť, aké ponuky a ceny sú vám na súčasnom poisťovacom trhu k dispozícii.

Práve výpočet PZP kalkulačkou je veľmi spôsobom pre tých, ktorí nemajú veľa času. Bola vymyslená pre obyčajných ľudí, ktorí pracujú tak veľa, že nemajú čas chodiť osobne po pobočkách a zisťovať ich jednotlivé ponuky. Takáto činnosť je skutočne časovo náročná. Hlavne preto, že si vyžaduje mnoho opakovaní. Len zisťovaním ponúk môžete prísť aj o niekoľko hodín voľného času.

Čo je horšie, tieto hodiny budú rozdelené do niekoľkých dní. Nástroj, ktorý máte k dispozícii na internete, ušetrí váš čas v každom ohľade. Nemusíte nikam chodiť, nikde sa prezliekať. Všetko vybavíte v pokoji, z vášho domova a aj v pracovnom úbore. Výsledky budete mať do niekoľkých sekúnd a vypísanie údajov vo formulári trvá maximálne 10 minút. Stihli by ste navštíviť niekoľko pobočiek so zistením cenových ponúk do 10 minút?

Pre koho je vhodná?

Je veľmi výhodným nástrojom pre tých, ktorí sa snažia ušetriť. Nechcete za zákonné poistenie zbytočne veľa platiť? Je to logické. Prečo platiť za niečo veľa, keď môžete mať to isté za menej peňazí. To sa týka aj povinného zmluvného poistenia. PZP kalkulačka, ktorá je dostupná online vám do niekoľkých minút zobrazí výsledky ceny poistenia niekoľkých poisťovní, pričom jasne uvidíte jednotlivé rozdiely. Cenové rozdiely môžu presahovať až stovky eur. A toto tvrdenie nie je len marketingový ťah, ale nepopierateľná realita.

Vyskúšajte ju len nezáväzne, aby ste si toto tvrdenie osobne preverili a to aj bez toho, aby ste chodili osobne po jednotlivých pobočkách.

Ak však neviete, na koho sa o výpočet obrátiť, cenu vypočítate touto kalkulačkou. Takže po vypísaní údajov sa nedozviete ceny len v jednej poisťovni, ale dostanete výsledky hneď viacerých poisťovní. To vám dáva na výber. Nemusíte siahať hneď po prvej ponuke, ktorú uvidíte. Keďže sú výsledky jednotlivých výpočtov zobrazené systematicky, nemusíte si nič pamätať, prípadne zapisovať, keďže máte všetko na monitore. Takisto si môžete dopriať dostatok času na rozmyslenie o tom, ktoré povinné zmluvné poistenie je pre vás to správne.

Čo si do online formulára o výpočet ceny treba pripraviť?

Ak ste sa rozhodli vyskúšať výpočet ceny PZP záväzne alebo nezáväzne, odporúčame vám si prichystať technický preukaz od vozidla, ktoré chcete poistiť. Samozrejme len v prípade, že nasledujúce údaje vášho vozidla neovládate spamäti. Ide napríklad o presné údaje ohľadom výkonu a objemu motora, najväčšej prípustnej hmotnosti a prevádzkovej hmotnosti, type paliva, roku výroby vozidla, približného počtu kilometrov najazdených za jeden rok…

Nielen údaje o poisťovanom vozidle, ale aj fakty o majiteľovi môžu ovplyvniť cenu. Napríklad to, či spôsobil nejakú nehodovú udalosť, ako dlho je už bez tejto udalosti, ako dlho má vodičský preukaz atď. Niektoré špeciálne poisťovne poskytujú zľavy, ak má majiteľ dieťa do 15 rokov, účet v OTP banke, ak je platiteľom iného druhu poistenia (domové, životné…) a pri iných špeciálnych podmienkach, ktoré budú vo formulári uvedené.

Žiadosť s pomocou nástroja PZP kalkulačka

Neslúži len na výpočet ceny poistenia. Pomocou tejto PZP kalkulačky totižto môžete o poistenie priamo požiadať, ak sa vám nejaká ponuka veľmi zapáčila, prípadne, ak vás súri čas. Jediné, čo musíte urobiť, je kliknúť si na tú ponuku, ktorá spomedzi ostatných zvíťazila. Vybehne vám ďalšia kolónka na vypísanie, kde by ste mali zadať vašu mailovú a poštovú adresu. Po odoslaní žiadosti vám bude do niekoľkých minút na mail odoslaný potvrdzujúci mail a niektoré dokumenty ako podmienky a návrh zmluvy, údaje na zaplatenie poistného a dočasná zelená karta platná 30 dní.

Do tejto doby treba zaplatiť poistné, ináč nielenže zelená karta prestane byť platná, ale aj vy budete stále nepoistený a tým pádom budete porušovať zákon. Po zaplatení poistného vám bude na poštovú adresu odoslaná originál zelená karta. Tento doklad ste povinný predložiť pri každej kontrole vozidla policajnou hliadkou. Ak ju nemáte vôbec, prípadne nemáte pri sebe, hrozia vám vysoké pokuty. Nezabúdajte, že ak už máte platnú zmluvu a chcete uzatvoriť novú, výhodnejšiu, tak musíte spraviť výpoveď starého povinného zmluvného poistenia.

Viac k téme „pzp kalkulačka“ sa môžete dočítať aj v tomto článku http://www.wsj.com/articles/google-shuttering-comparison-shopping-site-for-auto-insurance-credit-cards-and-mortgages-1456194520.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *